Reprograf S.A.

http://www.reprograf.com.pl/rep/aktualnosci/13052,Seminarium-FOCA-pomiar-i-kontrola-barwy.html
2019-07-18, 07:26

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seminarium FOCA – pomiar i kontrola barwy

Reprograf wspólnie z firmą X-Rite Pantone wspólnie już od kilku lat organizują w Polsce seminarium z zakresu pomiaru i kontroli barwy „Fundamentals of Color and Appearance. Teoria i praktyka” (w skrócie FOCA), które cieszą się nadal niesłabnącym zainteresowaniem. Tym razem kolejna edycja odbyła się w październiku br w Łodzi.

FOCA to seminarium organizowane wg autorskiego międzynarodowego programu firmy X-Rite Pantone, realizowane w niekomercyjnej odsłonie,  które uczestnikom  pozwala na zdobycie, ale też w dużej mierze uporządkowanie wiedzy na temat barwy. Poruszany jest merytoryczny aspekt podejścia do kwestii pomiaru i kontroli barwy, ale wiedza przekazana jest w bardzo przystępnej formie, tak aby również uczestnik mógł od razu przećwiczyć  zdobytą wiedzę. Ćwiczenia wykonywane są interaktywnie i opierają się na praktycznych przykładach.

Ta tematyka jest oczywiście obszerna i wykorzystywana jest wszędzie tam, gdzie człowiek  zajmuje się barwą, czyli tak naprawdę w wielu dziedzinach: nie tylko w poligrafii, ale także w przemyśle opakowań, projektowaniu graficznym, przemyśle farb i lakierów, przetwórstwie tworzyw sztucznych.

 

Seminarium poprowadziła  : Małgorzata Lososova Ungradova (Sales Manager, Key Account Manager ,  X-Rite Pantone) przy wsparciu przedstawicieli firmy Reprograf: Daniela Cedzyńskiego (Dyrektora działu Colour Solutions) oraz Leszka Bartkowiaka ( Senior Product Manager)

Każdy uczestnik na koniec otrzymał certyfikat udziału w międzynarodowym seminarium.  

Następnego dnia odbył się Open House. Organizatorzy zaproponowali 1-godzinne indywidualne dla firmyprezentacje, oferowanych rozwiązań firmy X-Rite. Były to prezentacje dedykowane pod daną firmę, skupione tematycznie na  zakresie wykonywanych przez nią prac.

Kolejne edycje seminarium FOCA oraz seria będąca o poziom wyżej - Praktyczna Szkoła Barwy będą kontynuowane w roku 2019.

 

 

 

Opcje strony