Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Archiwum

Podnoszenie rentowności za pomocą płyt do offsetowego druku bezwodnego Toray na targach drupa 2012

Nowa jakość w druku na żądanie i nowe standardy szybkości w technologii offsetowego druku bezwodnego na stoisku firmy Toray

Toray, drupa 2012, stoisko D32, hala 16

Neu-Isenburg, Niemcy, 29 marzec, 2012: Na targach drupa 2012, w dniach 3 - 16 maja, Toray zaprezentuje udoskonalone technologie offsetowego druku na żądanie. Najnowszymi osiągnięciami japońskich producentów, wychodzących naprzeciw rosnącym wyzwaniom, stawianym przez zmieniający się rynek druku, są zwiększona elastyczność i efektywność, z szybkim przetwarzaniem na różnych materiałach. Toray pokaże rozwiązania, które pomogą drukarniom poradzić sobie z trudnościami biznesowymi, wywołanymi zmniejszonym zapotrzebowaniem na komercyjny druk na papierze, i poszerzyć gamę oferowanych produktów.

"Zdolność druku bezwodnego do uzyskiwania najwyższej jakości na szerokiej gamie podłoży, nie tylko na papierze i tekturze, z tymi samymi farbami, ułatwi dla drukarniom wyróżnianie się i dywersyfikację ofert," wyjaśnia Junichi Ishii, szef sprzedaży w dziale grafiki i wyrobów chemicznych w Toray International Europe. "Szybkie narządzanie i obróbka wykończeniowa w linii, możliwe w bezwodnym druku farbami UV, bardzo podnoszą efektywność produkcji i skracają czas realizacji zleceń."

Na stoisku D32 w hali 16, Toray zaprezentuje na żywo zalety bezwodnego druku UV w formatach B1 i B3, wraz z wysoko zautomatyzowaną linią obróbki wykończeniowej.

 

Wartość dodana dzięki offsetowi bezwodnemu

Bezwodne technologia umożliwia stabilną reprodukcję obrazów o wysokiej rozdzielczości zapewniając wyjątkową jakość druku na szerokiej gamie podłoży takich jak papier, karton, plastik, film lub folie metalowe. Oferuje również korzyści dla środowiska, ponieważ eliminuje użycie wody, zmniejsza ilość chemicznych odpadów i emisję VOC. Ponieważ zbędna jest kontrola równowagi wodno-farbowej, narząd i odpady są minimalne dzięki, czemu można drukować więcej prac dziennie. Korzyści są szczególnie skuteczne przy użyciu farb UV, które w konwencjonalnym druku offsetowym bywają niestabilne w połączeniu z nawilżaniem wodnym. Dziś zlecenia są coraz krótsze, dywersyfikacja produktów wymaga coraz bardziej kosztownych podłoży, zatem zmniejszenie ilości odpadów, możliwe dzięki procesowi bezwodnemu, jest poważnym argumentem ekonomicznym i środowiskowym. Ze względu na wyjątkowość druku bezwodnego, jakim jest połączenie wysokiej jakości i trwałości, drukarnie mogą być bardziej rentowne.

 

Otwierają się nowe możliwości rynkowe

Bezwodny druk offsetowy jest szczególnie skuteczny tam, gdzie konwencjonalny offset osiąga kres możliwości, czyli w obszarach takich jak najwyższej jakości opakowania, karty plastikowe, plakaty reklamowe, etykiety samoprzylepne, aplikacje 3D i na foliach soczewkowych, na nośnikach CD / DVD, drewnie, laminatach, metalu, ale również nakłady komercyjne łącznie z broszurami, czasopismami i ulotkami.

Konwersja do druku bezwodnego jest dostępna dla wszystkich standardowych maszyn offsetowych, i jest prostsza, niż się wydaje. Istnieje tylko kilka kluczowych wymagań: zespoły farbowe maszyny z regulacją temperatury, specjalna wywoływarka do płyt bezwodnych, oraz farby bezwodne, które są dostępne od kilku dostawców.

Junichi Ishii podsumowuje: "Jeśli te wymagania są spełnione, drukarnia ma do dyspozycji wszystkie opcje przyczyniające się do zwiększenia rentowności świadczonych usług."

Więcej informacji o Toray i technologii offsetowego druku bezwodnego na www.toray.com , www.waterless-print.com


Opcje strony

do góry