Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Archiwum

Druk i uszlachetnianie - koncepcja wg Reprograf

Na początku grudnia 2011r pod hasłem „Koncepcja druku i uszlachetniania wg Reprograf” odbył się w Czechowicach-Dziedzicach Dzień Otwarty w Drukarni Times.

Koncepcja druku i uszlachetniania pokaz w Drukarni Times.jpgDziałająca od ponad 20 lat w Bielsku-Białej drukarnia przeprowadziła się latem bieżącego roku do nowego własnego budynku w Czechowicach-Dziedzicach.  Zgromadzonych gości powitali gospodarze: Wojciech Szymkowski oraz Rafał Cichowski – właściciele drukarni Times , a także Tadeusz Figurski, Wiceprezes firmy Reprograf.

Firma Reprograf , jako dostawca 2 maszyn Komori i automatycznej linii sitodrukowej, które kupiła Drukarnia Times, na podstawie tego klienta przedstawiła koncepcję połączenia zaawansowanego technologicznie rozwiązania druku offsetowego z urządzeniami do uszlachetniania firmy Winkowski Engineering.   Firma Reprograf podpisała z firmą Winkowski Engineering umowę o współpracy w zakresie sprzedaży urządzeń do sitodruku.

W ramach imprezy odbyły się krótkie prezentacje multimedialne, które rozpoczął przedstawiciel firmy Reprograf – Stefan Piotrowski, prezentując maszynę Enthrone 429. Jest to nowy model półformatowej maszyny offsetowej Komori, wyróżniający się wydajnością i ekonomiką produkcji.

Następną prezentację wygłosił Prezes firmy Winkowski Engineering  - Krzysztof Pawlak, który przedstawił swoją firmę omawiając jej szeroką ofertę, koncentrując się nieco bardziej na urządzeniach do sitodruku. Zaprezentował rodzinę automatycznych linii sitodrukowych oraz innowacyjne urządzenie do świecenia form sitodrukowych Computer to Screen.

Część multimedialną zakończył Paweł Szarubka z firmy Integrator Systemów Poligraficznych (ISP), który przedstawił możliwości dotacyjne na najbliższe lata zaplanowane dla branży poligraficznej.  ISP oferuje kompleksową obsługę w zakresie procesu pozyskiwania dotacji unijnych począwszy od przeprowadzenia konsultacji i analizy możliwości otrzymania dotacji unijnych, poprzez przygotowanie kompletnej dokumentacji aplikacyjnej, aż do rozliczenia otrzymanej dotacji unijnej.

W ramach drugiej części imprezy odbyły się pokazy druku na maszynach Komori Lithrone 429 oraz Enthrone 429. Zaprezentowano zalety maszyn przy produkcji niskonakładowych zleceń. Podczas pokazu wydrukowano kolejno 6 kart kalendarza firmowego drukarni Times oraz jeden plakat reklamowy.

Firma Winkowski zaprezentowała linię do sitodruku w formacie B2, na której lakierowano arkusze do kalendarza Times’a.  Na cyfrowej naświetlarce sit wykonano pokazowe formy. Goście mieli również okazję obejrzenia kompaktowej linii do lakierowania UV w formacie B3.

Na zakończenie  każdy z uczestników imprezy otrzymał gotowy kalendarz firmowy z ciekawą grafiką skomponowaną z różnorodnymi formami uszlachetnienia  poprzez nałożenie lakieru wybiórczego, lakieru wypukłego,  brokatu itp. na prezentowanej maszynie sitodrukowej.

Impreza zgromadziła wielu gości, którzy nie przestraszyli się pierwszego ataku zimy i dojechali na południe Polski, aby móc przekonać się o możliwościach jakie oferuje połączenie prezentowanych maszyn.

Komori Enthrone 429 Times.jpgKomori Enthrone 429 pokaz druku w Drukarni Times.jpg

Komori Lithrone 429 pokaz druku w Drukarni Times.jpg

Pokaz sitodruku w Drukarni Times .jpg

Opcje strony

do góry