Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Archiwum

Reprograf na Rema Days 2013

Na tegorocznych targach Rema Days ( 6-8 luty , Warszawa) firma Reprograf miała dwa stoiska – oba w hali nr 4. Na obu zaprosiliśmy odwiedzających do magicznego świata, w którym oczarowaliśmy Państwa najnowszymi rozwiązaniami w poligrafii zarówno jeśli chodzi o maszyny/urządzenia, jak i o podłoża do druku, podkreślając to odpowiednim wystrojem stoisk

Pierwsze stoisko  ( hala 4 stoisko C13) było poświęcone najnowszym urządzeniom z oferty firmy Mimaki, której Reprograf jest dystrybutorem.  Zatem można było przekonać się o możliwościach druku urządzenia UJF-3042HG -desktopowego plotera klasy high-end, bezpośrednio drukującego na wszystkim, co ma grubość nie większą niż 150 mm.

W porównaniu z poprzednim modelem  UJF-3042FX ( który też można było obejrzeć na targach) model HG został  wyposażony w dodatkową głowicę oraz dwa kanały umożliwiające wykorzystanie sześciu kolorów, w tym atramentu białego i przezroczystego. Wszystko to w efekcie daje wspaniały wydruk o wysokiej rozdzielczości i pięknej kolorystyce, których nie można tak łatwo osiągnąć przy wykorzystaniu palety czterech barw. Co więcej, atrament biały i przezroczysty zwiększają jakość wydruku tworząc na przezroczystych/kolorowych materiałach rodzaj warstwy ochronnej, a także zapewniając im matowe lub połyskujące wykończenie. Dzięki zimnemu utrwalaniu diodami LED wydruki charakteryzuje duża trwałość. Model UJF-3042HG pozwala drukować na podłożach, które nie nadają się do wykorzystania przy modelach konwencjonalnych. Gama dopuszczalnych materiałów już teraz obejmuje metale, plastik, drewno i wciąż się rozszerza. Doskonale nadaje się zatem do zadruku personalizowanych gadżetów, a przy tym drukarka jest niezwykle ekologiczna.

Na tym stoisku gwiazdą  była także maszyna JV400-130/160 LX  - drukarka lateksowa, korzystająca z nowo opracowanego, przyjaznego środowisku atramentu lateksowego. Najważniejsze zalety tego urządzenia to głowice piezoelektryczne i kolor biały, szczególnie przydatny przy druku na podłożach przezroczystych.

JV400-130/160SUV to rewolucyjna drukarka atramentowa łącząca elastyczność druku solwentowego z trwałością atramentu utrwalanego diodami UV. Połączeniu tych dwóch technologii pozwala na żywe odwzorowanie kolorów, a obrazy posiadają delikatny połysk.

Na drugim stoisku firmy Reprograf ( hala 4 stoisko nr F11a) zostało zaprezentowane bogate portfolio mediów do druku wielkoformatowego. Pokazaliśmy m.in. nowo wprowadzone na rynek media marki Simply . Simply to unikalna kolekcja podłoży do druku solwentowego, które charakteryzuje wysoka jakość w dobrej cenie. W tej wyselekcjonowanej ofercie materiałów do druku znajdują się najbardziej popularne i przetestowane produkty w dużej gamie dostępnych rozmiarów. Wszystkie z proponowanych podłoży nadają się do wydruków tuszami ecosolwentowymi, solwentowymi i UV.  Należą do nich banery laminowane i powlekane, siatki, folie do podświetleń back-it, tkaniny poliestrowe, folie perforowane OWV i tapety strukturalne. Wszystkie te materiały charakteryzuje gładkie i szlachetne powleczenie, które umożliwia doskonałą jakość wydruku, szczególnie detali widocznych z bliska.

Specjaliści wskazywali jak właściwie dobrać podłoże do konkretnego  wydruku i na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiednich nośników i tuszy.

Bardzo dziękujemy Państwu za wszystkie rozmowy przeprowadzone podczas targów. Oczywiście nasi przedstawiciele handlowi pozostają do Państwa dyspozycji.

 

reprograf_rema_days_stopka.jpg

Opcje strony

do góry