Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Archiwum

Asahi Photoproducts wyróżniony prestiżową nagrodą EFIA Gold Award

Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Fleksografów – EFIA przyznało nagrodę za innowacyjny produkt, wyróżniający się znaczną poprawą OEE oraz zmniejszeniem ilości odpadów w porównaniu z konwencjonalnymi płytami.

Tokyo, Japonia, & Bruksela, Belgia. 29 Marzec, 2016 – Asahi Photoproducts pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, ma przyjemność poinformować, że unikalna technologia Pinning z czystym transferem farby została wyróżniona Złotą Nagrodą za zrównoważoną produkcję i innowacyjność produktów, uznaną przez Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Fleksografów (EFIA). Technologia Asahi umożliwia drukowanie „kiss touch”, które zapewnia lepsze przenoszenie farby, zmniejsza przybieranie farby  w przestrzeniach między punktami, zmniejszając przyrost punktu, skutkuje mniejszymi przerwami ze względu na czyszczenie i generuje mniej odpadu co w konsekwencji poprawia efektywność (OEE).

ASA_pr16005_EFIA Gold Award.jpg

“Jest nam niezmiernie miło, że przyznano nam tak prestiżową nagrodę”", mówi David Galton, Dyrektor Sprzedaży Asahi Photoproducts Europie. "Przeprowadzono testowy rozruch maszyny, który dostarczył jednoznacznych wyników, potwierdzając tym samym wartość płyt Asahi w środowisku, gdzie drukarnie fleksograficzne znajdują się pod coraz większą presją zarówno pod względem   zwiększania wydajności, jak i  zmniejszenia ich negatywnego oddziaływania na środowisko. Cieszymy się, że członkowie jury zgadzają się z tym, iż płyty z Asahi z technologią Pinning Top Dot przyczyniają się do zdolności maszyn fleksograficznych, aby sprostać tym wymaganiom rynku.”

Rezultat testów

Firma Asahi przeprowadziła testy w warunkach kontrolowanych w celu potwierdzenia wpływu innowacji polimerów Asahi na ogólną efektywność w środowisku druku fleksograficznego. Opracowano jednokolorową formę testową, która zawierała zarówno winiety przechodzące do zera, jak  i solidne pokrycia. Obraz wykonano przy użyciu konwencjonalnej płyty rozpuszczalnikowej i płyty fleksograficznej w technologii Pinning. Użyto  ustawień dla standardowych warunków drukowania. Zastosowano jednakowe środowisko dla obu płyt (anilox, taśma, farba), jako podłoże użyto folii OPP i dla obydwóch testów zastosowano farby na bazie rozpuszczalnika NC. Rezultaty wyglądają następująco:

  • W przypadku konwencjonalnej płyty, długość wstęgi była 37,368 mb. Całkowity czas pracy 173 minuty. Przerw w pracy było 47 minut ze względu na czyszczenie płyt. Wytworzono 1,025 metrów odpadu. Efektywność OEE obliczono na 72%.
  • W przypadku płyt Asahi, długość wstęgi była 38.000 mb. Całkowity czas pracy wyniósł  140 minut. Przerw w pracy było 8 minut ze względu na czyszczenie płyt. Wytworzono 450 metrów  odpadu. Efektywności OEE obliczono na 91%.


Galton dodaje: "Efektywność drukowania w technologii Pinning i czystego transferu, podczas tego testu wykazuje 26% wzrost OEE w porównaniu do konwencjonalnych płyt rozpuszczalnikowych. W istocie  przyczyniło się to do tego, że płyta w technologii Pinning zakończyła cały przebiegu 33 minuty szybciej niż konwencjonalne płyty. Płyta Pinning zmniejsza przestoje maszyn na czyszczenie, oszczędzając 39 minut. Płyta zmniejszyła odpad o 575 mb. Ta technologia płyty daje wyższą jakość odbitki (mniejszy przyrost punktu) o większym kontraście druku. Jesteśmy bardzo dumni z tych rezultatów które oznaczają korzyści dla naszych klientów. "

drupa: Hala 11, Stoisko A60.

Opcje strony

do góry