Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Archiwum

Nowa drukarka Mimaki

Oszałamiająca jakość i elastyczność w branży szerokoformatowego ekosolwentowego i sublimacyjnego druku atramentowego.

Monachium, 15 maja 2014 r

FESPA Digital 2014: Ekosolwentowa innowacja z nowymi atramentami i głowicami sprawia, że szerokoformatowe drukarki JV300-130/160 oferują wyjątkową jakość i elastyczność.

Mimaki, wiodący globalny producent szerokoformatowych drukarek atramentowych i ploterów tnących dla branży poligraficznej oraz rynków odzieżowych/włókienniczych i przemysłowych, ogłosiła dzisiaj wprowadzenie rodziny ekosolwentowych szerokoformatowych drukarek atramentowych JV300-130/160. Drukarki JV300-130/160 są zgodne z solwentowymi i wodnymi atramentami sublimacyjnymi i oferują wiele różnych zastosowań, w tym drukowanie materiałów do użytku zewnętrznego, plakatów, dekoracji wewnętrznych i grafik samochodowych. Przedstawione po raz pierwszy na targach FESPA Digital 2014 drukarki zapewniają oszałamiającą jakość wydruków o szerokości odpowiednio 1,3 i 1,6 metra z szybkością do 105,9 metrów kwadratowych na godzinę dzięki zastosowaniu zupełnie nowych atramentów i głowic drukujących. Drukarki Mimaki JV300-130/160 wejdą do sprzedaży w czerwcu 2014 r. Mimaki Europe można znaleźć na targach na stoisku A1-110.

„Mimaki była pierwszą firmą, która wprowadziła solwentową technologię atramentową do druku szerokoformatowego,” powiedział Mike Horsten, kierownik generalny ds. marketingu w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Azji Mimaki Europe. „Od tego czasu bezustannie wprowadzamy nowe rozwiązania, pozwalające zwiększyć jakość, elastyczność i ekologiczność naszych produktów. Oprócz wspaniałej jakości ekosolwentowych wydruków atramentowych ta nowa rodzina drukarek oferuje również wyjątkową elastyczność, gdyż urządzenia te mogą służyć zarówno do druku ekosolwentowego, jak i sublimacyjnego druku wodnego. Dzięki temu zwrot z inwestycji i dochodowy rozwój nowych zastosowań w przedsiębiorstwach poligraficznych wszelkiego rodzaju jest szybszy i łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej”.

JV300-160_Photo.jpg

Firmy z branży poligraficznej docenią funkcjonalność i jakość tych innowacyjnych drukarek, w tym m.in.:

 

  • Zupełnie nowe głowice drukujące, z łatwością obsługujące zarówno atramenty solwentowe, jak i wodne w wielu zastosowaniach szerokoformatowych.
  • Dwa różne rodzaje atramentu obsługujące szeroki zakres podłoży i zastosowań. Obejmują one:
    • Atrament ekosolwentowy SS21 w kolorach CMYK, jasnobłękitnym, jasnopurpurowym i białym. Nowo opracowane atramenty są również dostępne w kolorze pomarańczowym i czarnym, rozszerzając gamę kolorów i poprawiając jakość gradacji. Druk o dużym zagęszczeniu i krótki czas schnięcia pozwalają zwiększyć wydajność i skrócić cykle produkcji bez ryzyka zapchania dysz lub rozmazania atramentu.
    • Wodne atramenty sublimacyjne Sb53 do drukowania na tkaninach – zapewniają jasne kolory i umożliwiają druk o dużym zagęszczeniu. Idealnym podłożem jest poliester, który jest stosowany w produkcji odzieży, strojów sportowych, kostiumów kąpielowych oraz miękkich materiałów reklamowych. Stopień osadzania się atramentu Sb53 jest niższy niż w przypadku konwencjonalnego atramentu sublimacyjnego, dzięki czemu wydruki są znacznie bardziej stabilne i wolne od nierówności kolorystycznych.
  • Możliwość nałożenia gęstszej warstwy solwentowego białego atramentu zapewnia doskonałą nieprzejrzystość i wspaniałe kolory na podłożach przeźroczystych lub ciemnych/nieprzeźroczystych.
  • Nowo opracowany pomarańczowy atrament SS21, który użyty jako atrament procesowy pozwala dokładnie odzwierciedlić 92% barw na skali PANTONE. Zapewniana przez pomarańczowy atrament szersza gama kolorów pozwala lepiej symulować świeżość jedzenia i wiernie przedstawić barwy firmowe.
  • Nowy jasnoczarny atrament z doskonałą kontrolą skali szarości zapewnia dokładne wydruki bez nieoczekiwanych zmian kolorystycznych. Atrakcyjnymi zaletami tej nowej technologii są gładkie, idealne odcienie skóry i gradacja skali szarości.

 

„Sekret się wydał – i bardzo cieszymy się z możliwości, jakie te drukarki otwierają przed firmami z branży poligraficznej,” dodał Horsten. „Spodziewamy się, że wywołają niemałe zamieszanie na targach FESPA Digital 2014, gdzie czołowi producenci szerokoformatowych wydruków cyfrowych poszukują nowych i innowacyjnych sposobów na rozwój swoich przedsiębiorstw. Dzięki tym nowym drukarkom możemy wspólnie stwarzać nowe możliwości dla naszych użytkowników, co ponownie sprawi, że Mimaki stanie na czele postępu w branży, wprowadzając ekscytujące nowe technologie i niezawodne rozwiązania”.

Opcje strony

do góry