Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Archiwum

Rocznica Mimaki Europe w centrum uwagi na targach FESPA Digital 2014

Hasło "Kreujemy razem" wyraża podejście firmy Mimaki Europe do branży sign and display.

Mimaki, wiodący światowy producent wielkoformatowych drukarek inkjetowych i ploterów tnących dla rynków graficznego/oznakowań, tekstylnego/odzieżowego oraz przemysłowego publikuje dziś kolejne szczegóły dotyczące swojej obecności na targach FESPA Digital 2014, które odbędą się w dn. 20-23 maja br. w Monachium (Niemcy). Stoisko Mimaki Europe oznaczone jest numerem A1-110. Kierując się hasłem „Kreujemy razem”, firma koncentruje się na wykorzystaniu wyobraźni do tworzenia bardziej inspirujących i rentownych możliwości biznesowych dla klientów, dystrybutorów oraz partnerów.

Fun. Festive. FESPA! (Zabawa. Świętowanie. FESPA!)

“Jesteśmy niezwykle podeskcytowani naszymi planami na targi FESPA Digital 2014 - mówi Mike Horsten, General Manager Marketing EMEA w firmie Mimaki Europe.  – Ponieważ przypadają na 10 rocznicę założenia Mimaki Europe, zamierzamy świętować to osiągnięcie w wielkim stylu.”

The Digital Hub - Cyfrowe Centrum

Nowością na FESPA Digital 2014 są centra edukacyjne, oferujące połączenie prezentacji, debat, nawiązywania kontaktów oraz pokazów. „Jesteśmy dumni z faktu bycia partnerem FESPA Digital 2014 w prezentacji The Digital Hub – dodaje Mike Horsten – Ten specjalny obszar zapowiada się niezwykle ciekawie. Nasi inżynierowie i sprzedawcy obecni na targach będą prezentować możliwości systemów Mimaki Europe. Pokazy będą się odbywały na okrągło.”

W ramach The Digital Hub czyli Cyfrowego Centrum przeprowadzone zostaną prezentacje badań rynkowych, porad na temat wejścia na rynek oraz dyskusje dotyczące:

  • Umiejętności biznesowych (sprzedaż i marketing, rekrutacja, finanse);
  • Aplikacji takich jak:
    • Dekoracje wnętrz (szkło, drewno, metal, tapety);
    • Oznakowania sklepowe (personalizacja, krótkie cykle);
  • Wydajności (we wszystkich aspektach od procesów druku po logistykę);
  • Kwestii technicznych (projektowanie, profile kolorystyczne, wykańczanie).

“Zapraszamy zwiedzających do udziału w demonstracjach głównych technologii druku i do nawiązywania relacji z prelegentami i partnerami rynkowymi w ramach obszaru nawiązywania kontaktów VIP (VIP networking area) – mówi Mike Horsten. – Cyfrowe Centrum oferuje wszystko, czego zwiedzający potrzebują do wymiany doświadczeń i podtrzymywania relacji z klientami, potencjalnymi klientami i podobnie myślącymi uczestnikami rynku.”

Uwaga na Młodych Projektantów

Firma Mimaki Europe jest również sponsorem dwóch nagród na targach FESPA - Home Furnishings Award (Nagroda w kategorii Wyposażenia Wnętrz) oraz Young Designer Award (Nagroda dla Młodych Projektantów).

“Jesteśmy szczególnie entuzjastycznie nastawieni do Nagrody dla Młodych Projektantów – dodaje Horsten. – Jej laureat otrzyma półroczny staż w firmie Mimaki Europe. Dzięki temu doświadczeniu będzie w stanie przekuć teorię w praktykę i dogłębnie poznać nasze produkty. W ubiegłym roku mieliśmy na targach specjalną przestrzeń do tego typu praktyk, ale w tym roku chcemy pójść o krok dalej. W Mimaki Europe wierzymy, że inwestycja zachęcająca młode talenty do związania się z branżą jest niezwykle istotna.”

Bogate portfolio inspiruje innowacje

Firma Mimaki Europe zaprezentuje na swoim stoisku najważniejsze produkty, dzięki czemu zwiedzający będą mogli zasięgnąć informacji z pierwszej ręki. „Rozumiemy, że sukces biznesowy na rynku sign&display to coś znacznie więcej niż inwestycja w urządzenie – wyjaśnia Mike Horsten. – To dlatego przeznaczamy znaczącą część środków na zaoferowanie kompletnego rozwiązania. Projekty w stylu Cyfrowego Centrum są jego częścią, ale kluczowe wciąż pozostaje wyposażenie, które musi być innowacyjne, niezawodne, a także musi umożliwiać realizację nowych aplikacji oraz dywersyfikację przychodów. Wierzymy, że goście naszego stoiska przywiozą z targów wiele inspirujących idei.”

Na FESPA Digital 2014 Mimaki Europe zaprezentuje:

  • System JFX200-2513, kompaktową drukarkę UV w przystępnej cenie, który z łatwością zmieści się w zakładzie każdej wielkości. Wyposażony jest w funkcję zmiennej kropli, która zapewnia mniej ziarniste wydruki wysokiej jakości dzięki jednoczesnemu natryskowi trzech różnych rozmiarów kropli. Posiada również możliwość druku białym atramentem, dzięki czemu obrazy są bardziej żywe i nasycone, co jest szczególnie ważne przy produkcji przyciągających uwagę backlitów czy nadrukach na materiałach przezroczystych. System pracuje z dwoma różnymi rodzajami atramentów do różnorodnych podłoży i aplikacji:

-  LH-100, twardy atrament utrwalany UV, o wysokiej odporności chemicznej i na ścieranie, pozwalający na wierne odwzorowanie barw;

-  LUS-150, przystępny cenowo atrament utrwalany UV, o rozciągliwości do 150%.

  • System Tx500-1800DS, drukujący w technologii bezpośredniej sublimacji, doskonały do produkcji flag, oznakowań miękkich oraz tekstyliów. Wykorzystuje on nowy atrament Sb300, bardziej przystępny cenowo niż atrament konwencjonalny, a także umożliwia wyższą prędkość druku na tkaninach poliestrowych.

Eksperci firmy Mimaki Europe chętnie przedyskutują ze zwiedzającymi ich cele i plany, aby pomóc w doborze właściwego rozwiązania. W ten sposób „Kreujemy razem” nowe możliwości biznesowe, wyższą efektywność produkcji oraz najwyższą jakość na rynku.

Więcej szczegółów na temat firmy Mimaki i jej bogatego portfolio produktów dostępne jest na www.mimakieurope.com.

Opcje strony

do góry