Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Archiwum

Reprograf „Wulkanem możliwości” na Rema Days 2014

Pod hasłem „Wulkan możliwości”, podkreślonym wulkaniczną, pełną energii grafiką firma Reprograf zaprezentowała swoją ofertę podczas targów Rema Days 2014, które odbyły się na początku lutego w Warszawie. Bogata, „gorąca jak lawa” oferta sprawiła, że podobnie jak w ubiegłym roku Reprograf miał dwa stoiska.

Na pierwszym  z nich  zostały zaprezentowane urządzenia RemaDays2014_stoisko_2.jpgMimaki . Między innymi można tu było zobaczyć podczas pracy jedno z najnowszych urządzeń Mimaki – rewolucyjną drukarkę atramentową JV400-160 SUV. To właśnie jej cechy były bodźcem do stworzenia wizerunku targowego Reprografu.

JV400-160 SUV to „wybuchowe” połączenie technologii solwentowej i UV, bowiem łączy ona elastyczność druku solwentowego z trwałością atramentu utrwalanego diodami UV.  Szybkoschnące wydruki,  porównane do szybko zastygającej  wulkanicznej lawy, przekonały jednocześnie odwiedzających stoisko, że połączenie dwóch technologii umożliwiło uzyskanieDSC_8325.JPG żywego odwzorowania kolorów z lekko błyszczącym wykończeniem. Piękne wydruki, odporne na uszkodzenia zostały bardzo wysoko ocenione przez klientów.

Obok JV400-160 SUV znalazła się drukarka lateksowa JV400-LX, drukująca przyjaznym dla środowiska atramentem lateksowym i z szybkością druku 18m2/godz. Wyjątkową jakość wydruków zapewnia minimalna wielkość punktu rzędu 4 pikolitrów oraz możliwość stosowania punktów różnej wielkości w celu uzyskania płynnej gradacji bez wrażenia ziarnistości.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także desktopowa drukarka Mimaki UJF-6042, drukująca bezpośrednio  na podłożach o grubości do 15 cm, więc świetnie nadająca się do zadruku m.in. gadżetów. Wachlarz dopuszczalnych materiałów obejmuje metale, plastik, drewno, szkło, porcelanę i właściwie stale jest poszerzany głównie przez samych klientów, którzy znajdują jej zastosowanie w różnych branżach. Ploter wyposażony jest w cztery głowice umożliwiające wykorzystanie sześciu kolorów, w tym atramentu białego i przezroczystego. Wszystko to w efekcie daje wspaniały wydruk o wysokiej rozdzielczości i pięknej kolorystyce, których nie można tak łatwo osiągnąć przy wykorzystaniu palety czterech barw .

Kolejne zaprezentowane urządzenie to ploter Mimaki JV33. Zastosowana  w nim technologia druku oparta o głowice piezoelektryczne  przekłada się ostatecznie na najwyższą z osiągalnych (w klasie ploterów solwentowych), wręcz fotograficzną jakość druku.  Maksymalna osiągalna rozdzielczość to 1440 dpi , co w efekcie powoduje,  że nawet tekst o wielkości 4pkt jest ostry i w pełni czytelny. Nowe głowice drukują w technologii zmiennej wielkości kropli (3 wielkości kropli), dzięki czemu osiągalny wydruk cechuje wysoka głębia barw oraz „gładkie” przejścia tonalne.

Na tym stoisku zaprezentowano również ofertę wzorników Pantone, których Reprograf jest dystrybutorem na rynku polskim. Ogłoszono, iż wraz z rozpoczęciem się  targów został otwarty sklep internetowy  Reprografu (www.sklep.reprograf.com.pl) , który zaczyna swoją działalność właśnie od sprzedaży rozwiązań Pantone dla różnych branży.

DSC_8310.JPGDrugie stoisko Reprografu zostało poświęcone mediom do druku  wielkoformatowego.  Dziś już świetnie znana wielu klientom marka Simply, która  na zeszłorocznych targach Rema Days miała swoją premierę,  nadal wzbudzała zainteresowanie  odwiedzających stoisko.  Ta wyselekcjonowana kolekcja podłoży, nadających się do zadruku tuszami ekosolwentowymi, solwentowymi oraz UV i tym razem znalazła na targach wielu  potencjalnych, nowych odbiorców.  Przedstawiciele Reprografu doradzali jednocześnie jak należy dobrać podłoże do konkretnego wydruku i na co zwrócić szczególną uwagę przy dobieraniu nośników i tuszy.
Pięknie prezentowały się tu także  wszelkiego rodzaju media do podświetleń typu: folie translucentne, materiały back-lite’owe, papiery city light oraz banery.

„Targi Rema Days już od kilku lat pozwalają nam dotrzeć z naszą ofertą do coraz większego grona klientów o czym świadczy liczba nowych kontaktów pozyskanych w trakcie targów, a także sprzedaż urządzeń, którą w tym roku zamknęliśmy na poziomie 8 ploterów” – podsumował Radosław Brzeziński (Sales Manager LFP, Reprograf).

DSC_8182.JPGDSC_8193.JPG

Opcje strony

do góry