Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Archiwum

Firma Mimaki planuje przedstawić na targach K 2013 nowe, innowacyjne możliwości biznesowe dla producentów

Ekonomiczne, spersonalizowane rozwiązania w zakresie drukowania i wykańczania elementów z tworzyw sztucznych i gumy na żądanie zapewniają nieograniczone możliwości produkcyjne

Mimaki, globalny lider w zakresie produkcji wielkoformatowych drukarek atramentowych oraz urządzeń tnących dla branży oznakowań/grafiki oraz rynków odzieżowych/włókienniczych i przemysłowych, na targach K 2013, największych międzynarodowych targach branżowych w dziedzinie produktów z tworzyw sztucznych i gumy, zaprezentuje innowacyjne rozwiązania w zakresie cyfrowej produkcji produktów z tworzyw sztucznych i gumy. Targi handlowe odbędą się w dniach 16-23 października w Dusseldorfie. Firma Mimaki będzie prezentować swoje rozwiązania w Hali 12, na stanowisku A33.

– Nikt z branży tworzyw sztucznych nie może przegapić targów K 2013 – powiedział Mike Horsten, kierownik generalny ds. marketingu w krajach EMEA firmy Mimaki Europe. – Wybraliśmy to miejsce na prezentację nowych produktów i koncepcji zastosowań, które naszym zdaniem zaowocują wieloma nowymi możliwościami biznesowymi dla uczestników targów.  Dotyczy to drukowania i wycinania arkuszy gumowych, drukowania kart z tworzyw sztucznych oraz automatycznego rozwiązania w zakresie drukowania elementów promocyjnych i innych na żądanie, które może być realizowane bezobsługowo przez maksymalnie osiem godzin. Jesteśmy przekonani, że uczestnicy targów wyjdą z naszej prezentacji tak samo podekscytowani nowymi możliwościami, jak my.

PrintROBO – nowe rozwiązanie w zakresie bezobsługowego drukowania na żądanie

Firma Mimaki na targach K 2013 z dumą zaprezentuje rozwiązanie PrintROBO. Jest to całkiem nowe urządzenie do produkcji cyfrowej na żądanie, które zostanie pokazane po raz pierwszy na targach 2013 podczas druku kart z tworzyw sztucznych. Ten bezpośredni system drukowania z utrwalaniem energooszczędnymi diodami UV zapewnia rewolucyjną jakość i wydajność przy 1800 dpi w pełnym zakresie kolorów (z minimalnym rozmiarem kropli 4 pikolitry) na materiałach o maksymalnej grubości 150 mm. System PrintROBO można skonfigurować z dwoma magazynami arkuszy do podawania i odbierania materiałów, dzięki czemu możliwe jest przetworzenie nawet 50 arkuszy w warunkach bezobsługowych. Kody kreskowe na arkuszach eliminują błędy produkcyjne i pozwalają systemowi PrintROBO na automatyczną regulację wysokości materiałów. Dzięki temu można produkować spersonalizowane gadżety promocyjne, plakaty wystawowe, identyfikatory osobiste, panele sterowania, długopisy, papier firmowy, breloki, pudełka na prezenty, pamięci USB, futerały na telefony komórkowe i komputery przenośne, oznakowania małoformatowe i inne – bez odpadów i przy minimalnej konfiguracji. System PrintROBO zapewnia trzy różne opcje drukowania atramentowego z utrwalaniem UV:

  • twardy atrament LH-100 z utrwalaniem UV zapewnia odporność na zarysowania i substancje chemiczne oraz wierne oddawanie kolorów. Dostępny w barwach procesowych (CMYK), bieli, wersji przezroczystej oraz z opcją automatycznego nakładania podkładu;
  • atrament elastyczny LF-200 z utrwalaniem UV umożliwia rozciąganie atramentu do 200% w ramach przetwarzania po drukowaniu. Dostępny w barwach procesowych (CMYK) i w bieli;
  • atrament LF-140 zapewnia silną gradację przy druku 6-kolorowym i jest bardziej elastyczny niż LH-100. Dostępny w barwach procesowych (CMYK), w wersji jasny cyjan, jasna magenta, w bieli oraz z opcją automatycznego nakładania podkładu.

 

Inne produkty firmy Mimaki, które zostaną zaprezentowane w czasie targów, obejmują:

  • UJF-6042: Ta płaska drukarka formatu A2 z utrwalaniem UV obejmuje mechanizm przenośnika ślimakowego, który jest dostępny tylko w drukarkach płaskich z najwyższej półki.  Ten precyzyjny mechanizm przenośnika zapewnia dokładność nakładania atramentu na substrat. W czasie targów firma Mimaki zaprezentuje wszechstronność tej drukarki, drukując na wielu różnych materiałach od arkuszy metalowych i kart z tworzyw sztucznych do produktów promocyjnych;
  • ploter tnący z serii CF2: Ten cyfrowy stół do wycinania jest wyposażony w dwie różne głowice tnące. Styczny mechanizm tnący steruje ostrzami w czasie wycinania, natomiast ostrze napędzane silnikiem podnosi się i obraca, zapewniając dokładny kąt każdego cięcia. Ta głowica tnąca może być wykorzystywana do cięcia materiałów miękkich i sztywnych o grubości maksymalnej 2,5 cm. Mechanizm cięcia zwrotnego charakteryzuje się pionowymi ruchami ostrza z szybkością 7000 cykli na minutę oraz wycinaniem stycznym. Szczególnie nadaje się do wycinania tektury falistej, kartonu i materiałów piankowych o grubości maksymalnej 2 cm. Oba mechanizmy zapewniają bardzo wysoką jakość wykończenia. Na targach ploter tnący z serii C2F zostanie zaprezentowany podczas wycinania arkuszy gumowych.

 

– Mamy nadzieję na entuzjastyczne i interaktywne dyskusje z uczestnikami targów K 2013 – dodaje Mike Horsten. – Mamy wiele koncepcji zastosowań, które spełniają potrzeby prawie każdej firmy zajmującej się produkcją oraz oferujemy model produkcyjny, które zapewnia maksymalną wydajność i elastyczność.

Opcje strony

do góry