Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Archiwum

Speedstar 3000 nagrodzony Złotym Medalem

Znane są już wyniki konkursu Złoty Medal zorganizowanego w ramach zbliżającego się Festiwalu Marketingu i Druku (Warszawa, 9-10.09.2013). W gronie Złotych Medalistów znalazła się drukarka Speedstar 3000, drukująca w rewolucyjnej technologii Memjet, przeznaczona do druku etykiet za pomocą wodnych atramentów CMYKK. Dystrybutorem tego urządzenia na rynku polskim, a jednocześnie zgłaszającym drukarkę do konkursu jest firma Reprograf.

Złoty Medal.jpgTechnologia Memjet jest rezultatem pracy Silverbrooks Research ( Sydney, Australia ) nad stworzeniem ultraszybkiego kolorowego druku atramentowego. Opatentowane głowice wraz z atramentami tworzące wspólnie technologię Memjet są sprzedawane do wybranych OEM-owych producentów na całym świecie. Węgierska firma OWN-X utworzona w 2007 roku posiada ponad 85 autoryzowanych Resellerów w 58 krajach świata i jest oficjalnym Partnerem Memjet. W Polsce dystrybutorem OWN-X jest firma Reprograf.

Speedstar 3000 drukuje etykiety  z roli na rolę  z prędkością 30 cm na sekundę, zarówno na papierze ciągłym jak i na wysztancowanych etykietach z podkładem. W drukarce tej, podobnie jak i w innych modelach opartych na technologii Memjet stosowane mogą być wszystkie podłoża przeznaczone do druku atramentami wodnymi. Maksymalna szerokość zadruku to aż 220mm.

Drukarka przeznaczona jest do wszystkich gałęzi przemysłu i wszystkich branż, gdzie wymagana jest etykieta kolorowa w bardzo dobrej jakości i w bardzo atrakcyjnej cenie przy małych i średnich nakładach, gdzie inne metody druku są nieekonomiczne i nieefektywne.

„Sercem” drukarki OWN-X Speedstar 3000 jest głowica Memjet wytwarzana za pomocą procesów produkcyjnych stosowanych przy produkcji specjalnych mikro-mechanicznych układów scalonych, tzw. MEMS ( do których należą np. światłowodowe systemy w międzykontynentalnych liniach transmisyjnych ). Głowica na bazie krzemu posiada w 5 kanałach ( CMYKK ) ponad 70 tysięcy mikroskopijnych dysz czego rezultatem jest robocza rozdzielczość wydruku 1600dpi z prędkością 30cm na sekundę!  Dla głowicy drukującej w technologii Waterfall , która jest do ośmiu razy szybsza niż tradycyjne głowice atramentowe, opracowano „najszybszy” na świecie atrament . Ink Formula Memjet to najprawdopodobniej najbardziej zaawansowane wodne atramenty, jakie kiedykolwiek stworzono. Barwniki zostały tak dobrane, aby osiągnąć najwyższą jakość obrazu i niezawodność przy dużych prędkościach. Krople atramentu są mikroskopijne i błyskawicznie wchłaniane, więc podłoża wychodząc z urządzenia są całkowicie wysuszone.

Kopia speedstar-005.jpg

Opcje strony

do góry