Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Archiwum

20 lat minęło….

Firma Reprograf uzyskała „pełnoletność” już 2 lata temu , a w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia na rynku. Jest to niewątpliwie powodem do radości i dumy z takiego sukcesu, dlatego w ramach „okrągłych” urodzin zorganizowano wyjazd firmowy dla pracowników. Pracownicy bawili się cały weekend na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej , która znana jest z przepięknych terenów, ale i bogactw historycznych m.in. dość dobrze zachowanych zamków, grodów itp.

Pierwszego dnia wieczór  spędzono na  zamku Ogrodzienieckim w Podzamczu, który jest najbardziej imponującym Orlim Gniazdem spośród wszystkich zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej . Ekipę Reprograf’u podjęli rycerze, którzy porwali ich w rycerskie szranki. Następnie gości zabrano w zamkowe lochy, gdzie zgodnie ze średniowieczną tradycją przy blasku świec spożyto sutą wieczerzę w karczmie rycerskiej słynącej w wyśmienitej  kuchni . Jak na urodziny przystało  nie zabrakło tortu, szampana oraz uroczystych przemówień, gratulacji i podziękowań zarówno ze strony  Zarządu jak i ze strony pracowników.

20_lat_firmy_Reprograf_Zarzad_tort.JPG

Dwadzieścia świeczek na torcie dzielnie zdmuchnął Zarząd firmy w obecnym składzie:
Prezes Jolanta Kurowiak, Wiceprezes Marta Solnicka oraz Wiceprezes Tadeusz Figurski.

Podczas tej  części imprezy pracownicy mogli obejrzeć krótki film ze zdjęciami z archiwalnych zbiorów, które przypomniały po krótce historię firmy.


Prezes Jolanta Kurowiak
podsumowała: „Dziś stojąc przed tortem urodzinowym, na którym jest 20 świeczek i patrząc na zdjęcia sprzed lat widać jak bardzo firma ewoluowała przez tych 20 lat – z małej firmy rodzinnej, stała się jednym z wiodących dostawców na rynku poligraficznym w Polsce, będącym dystrybutorem największych producentów w branży poligraficznej. Nasza firma zawsze dynamicznie reagowała na zmiany zachodzące na rynku i wychodziła naprzeciw potrzebom klientów, co zaowocowało wielkim sukcesem. Na uwagę zasługuje też fakt, że nadal pracują u nas osoby, które są z nami od początku  istnienia firmy.  Zatem korzystając z okazji w imieniu zarządu bardzo serdecznie dziękuję za dotychczasową współpracę wszystkim naszym klientom, dostawcom , partnerom handlowym  oraz pracownikom.”

Po krótkiej części oficjalnej podzielono pracowników na mniejsze zespoły, które po otrzymaniu mapy zamku oraz pochodni udały się do zamkowych baszt, komnat i lochów, aby odnaleźć zaginiony skarb ducha. Nie było to jednak łatwe, bowiem skarby pilnowane były przez zamkowe duchy, które utrudniały nieco poszukiwania. Z zamkiem Ogrodzienieckim związanych jest bardzo dużo legend – przy czym jedna z nich głosi, że na zamku w nocy straszy ogromny pies, który ciągnie za sobą długi, brzęczący łańcuch, inna mówi o straszącej w nocy Białej Damie.  Przechytrzenie duchów i  zrealizowanie wszystkich przygotowanych zadań, zebranie odpowiednich wskazówek pozwoliło na odczytanie magicznego hasła oraz pokazało drogę do skrzyni ze skarbem.  Skarb  ducha  został przez  Reprograf zdobyty  w świetnym stylu! Impreza na zamku trwała do bardzo późna, bowiem pracownicy ( jak rzadko kto) mieli możliwość bawienia się na dyskotece na zamkowym dziedzińcu!

20_lat_firmy_Reprograf_skalki.jpgJednak to nie był koniec atrakcji! Wykorzystując niesamowite tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej następnego dnia zorganizowano zajęcia w plenerze. Pod nadzorem fachowców drużyna Reprografu miała możliwość wspinania się na kilkunastometrowych skałkach, zjeżdżania  kolejką tyrolską, zjeżdżania pionowo z krawędzi skały techniką komandosa oraz pokonywania mostu zbudowanego z lin.  Wszystkie konkurencje wzbudziły ogromne zaangażowanie członków załogi , powodowały przełamywanie kolejnych barier strachu, a zarazem były ekstremalną  przygodą.

Pozytywne, aczkolwiek ekstremalne doświadczenia tego weekendu pokazały, że firma Reprograf świetnie daje sobie radę z coraz wyżej stawianymi  poprzeczkami, co ma przełożenie także na warunki rynkowe. Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia, jednocześnie pozytywnie patrzy w przyszłość i nie wątpi, że następne lata działalności będą co najmniej tak dobre jak te, które właśnie minęły.


 

20_lat_firmy_Reprograf_pracownicy_Ogrodzieniec.jpg

Zdjęcia – Sławomir Szeląg ( Reprograf)

Opcje strony

do góry